Jdi na obsah Jdi na menu
 


CESTY 2011 opět na Střelnici

V polovině října to bylo již po dvacáté čtvrté, co do Prosiměřic přijeli cestovatelé na jeden z nejstarších festivalů v republice, na dvoudenní maraton přednášek, promítání diashow a filmů které pořídili na svých expedicích a cestách po světě. Salonek na Střelnici opět “praskal ve švech“ a pořadatelé z Klubu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda GLOBE Prosiměřice, o.s. a, Městysu Prosiměřice a ZŠ měli dobrý pocit z toho, že téměř čtvrt století pořádaná akce v konfrontaci s velkou konkurencí v republice má stále plno zájemců. Letošní CESTY 2011 kromě desítek kolegů a návštěvníků z ČR, navštívili také přátelé ze Slovenska, USA, Německa, Rakouska a dokonce čtyři kolegové přijeli autem až ze vzdálené Litvy. Přijela řada známých cestovatelských osobností často vystupujících v médiích s nimiž si každý kdo tu byl mohl pohovořit, vyfotografovat se, podělit se o dojmy či získat cenné informace... I když to bylo mnohokrát veřejně deklarováno je potřeba zdůraznit, že všechny akce pořádané klubem, vždy byly a jsou přístupné pro širokou veřejnost a nikoliv pro nějaký uzavřený okruh zájemců.  Z letošního setkání vzniklo několik reportáží pro ČR Olomouc a místní média. V sobotu večer proběhla pro přihlášené účastníky setkání CESTY velká degustace vín Znojemské vinařské podoblasti spojená s přednáškou, kterou s úspěchem předvedl člen klubu a tajemník Sdružení znojemských vinařů Ing. Jaroslav Hladík. Při této příležitosti děkujeme sponzorům: Vinařství Líbal – Horní Dunajovice, Vinařství Lahofer – Dobšice, Znovín Znojmo, a.s., VOC Znojmo (zvláště předsedovi Františku Koudelovi), Vinařství Tvarůžek – Prosiměřice. Zea Hostěradice, ŠS Ampelos Vrbovec, Weingut Bergmann – Retz, VS Lechovice, Sdružení znojemských vinařů. Akce klubu jsou po léta velkou propagací Prosiměřic nejenom v celé ČR ale i v zahraničí.

„Kdo v Česku mezi cestovateli něco znamená v posledních desetiletích, zcela určitě byl někdy v Prosiměřicích na setkání CESTY“, to jsou slova Víti Dostála, světoběžníka, který na kole za 3 roky objel naši matičku Zemi. Bez nadsázky a nějakého chlubení jsou Prosiměřické CESTY (www.cestyglobe.estranky.cz ) mezi cestovateli opravdovým pojmem!
Je to téměř neuvěřitelné jak čas letí, ale Klub cestovatelů Hanzelky a Zikmunda GLOBE Prosiměřice,o.s. bude v nastávajícím roce 2012 pořádat jubilejní 25. ročník sekání cestovatelů CESTY 2012. Bude to i vhodná příležitost pro inventuru všeho co jsme v klubu za pětadvacet let zorganizovali, vydali, uspořádali ne pro sebe, ale pro zájemce o cestování, pro naše občany a širokou veřejnost.... Přejeme všem známým, kolegům, přátelům, kamarádům příjemné prožití konce roku a v roce 2012, který pro nás nebude asi jednoduchý, hodně štěstí, pohody, radosti, zdraví a pevných nervů...  A také, že se opět sejdeme již po 25 v Prosiměřicích v říjnu 2012.