Jdi na obsah Jdi na menu
 


CESTY 2002

18. 9. 2008

ObrazekCESTY 2002 (20. - 21.10.)

  Letos jsme zakončili „třetí pětiletku“ našich setkání. Navíc jsme museli posunout termín o týden dříve, protože v našem posledním tradičním víkendu v říjnu, probíhaly komunální volby. Je příjemné vidět, že setkání mají i přes různé problémy stejnou přátelskou atmosféru, že k nám přijíždějí noví nebo i po létech se vracejí dřívější příznivci, či někteří jezdí pravidelně snad celých 15 let. Ze Slovenska přijelo přátel méně, nežli v minulých létech.
  Tradičně jsme letos přivítali V. Dostála, Zikmunda s manželkou, R. Švaříčka, P. Jahody, M. Horkého, M. Náplavu. Přijeli čechoameričané a neuveřitelní světoběžníci G. J. Kissa a F. Dočekal (procestovali a objeli svět během života několikrát), V. Kříž, Topi Pigula, M. Hrušková, V. Plešinger s manželkou, S. Krno a mnozí další.
  Některý rok je zájem mimořádný, jindy poněkud menší, je to dáno mnoha různými důvody. Vždy se ale snažíme, abychom nebyli příčinou my. Těší nás, že ve srovnání s podobnými akcemi v republice či na Slovensku vycházíme stále velmi dobře. Snažíme se reagovat na kritické připomínky i náměty přímých účastníků nebo ze Summitu veteránů (skupina čestných členů a veteránů setkání CESTY, „poradní sbor“ pořádaný od roku 2002). Výsledkem byl i první večerní seminář na téma Afrika Emila Holuba pod vedením ing. Hruškové. Výtečně se uvedli zástupci vědy z Náprstkova muzea dr. Kandert a dr. Secká. Neustále promýšlíme nové nápady, které by povznesly setkání CESTY (ale i celou činnost klubu) zase o něco dál. Je to stále složitější, ale zatím nás vše baví. Rovněž předávání cen se velmi ujalo a domníváme se, že i ocenění přednášející mají dobrý pocit.