Jdi na obsah Jdi na menu
 


CESTY 1993

18. 9. 2008

CESTY 1993 (28.10.-29.10.)

 Obrazek Od roku 1990, kdy zanikl SKP jsme se ujali organizování setkání již sami. V sestavě tří manželských dvojic (Hladíkovi, Polákovi, Přikrylovi) jsme společně jsme založili ve Vídni Klub cestovatelů GLOBE Prosiměřice (o založení píšeme na jiném místě). Problémy s pořádáním podobné akce, kdy návštevnost přibývá a v obci nebyla dostatečná ubytovací a zejména stravovací kapacita, byly obrovské. Na přání mnoha účastníků jsme posunuli termín setkání o měsíc na poslední víkend v říjnu.
  Mezi desítkami účastníků byly zajímavé osobnosti, jako například: ing. Lazebníček, ing. Bálek z Expedice Lemuria na Madagaskar, Petr Pavelka, Štefan Labuda z Košic, ing. L. Jirásko, Svetozár Krno (Bratislava), I. Dokoupil, manželé Hnykovi, MUDr. M. Krausová, Vladimír Kříž ze San Francisca, Martin Čech spousta dalších přátel. Poprvé jsme využili sál kulturního domu k velké výstavě kreseb ze soutěže „Děti a svět“.
  V podvečer jsme uspořádali seminář na téma jak jíst a přežít v tropech, lékařská prevence atd. Téma velmi aktuální a zajímavé vedli MUDr. Lebloch, (Brno)  P. Faltýsek (Brno) a RNDr.  A. Krejčí (Praha).ObrazekObrazek

Nahoře: Marcela, Štefan Labuda z Košic, Květa a Ing. Lazebníček z Olomouce.

Vlevo: Pro účastníky jsme uspořádali malou exkurzi na nedaleké archeologické vykopávky do Těšetic (Kyjovice-Sutny), kde nás provázeli pracovníci MU z Brna.